Za poznáním

Krasosad a jeho blízké okolí jsou malou bylinnou zahradou. Přirozeně se tu vyskytují tradiční byliny, další zajímavé druhy (využívané například v čínské medicíně nebo ajurvédě) postupně sázíme nebo pěstujeme ve skleníku. Řadu z nich si můžete koupit jako pokojové rostliny nebo trvalky.

Na vyžádání pro vás připravíme osvětové a vzdělávací programy nebo bylinářské workshopy. V jejich průběhu se seznámíte s bylinami, vyzkoušíte si jejich sběr a zpracování, můžete si vyzkoušet poznávací testy či se spolu můžeme vydat na výzkumnou vycházku po okolí.

Zvažujete-li založení vlastní zahrádky, můžete u nás vidět, které byliny zvládnou pravidelné sekání trávníku, a které raději rostou tam, kde se seče jen dvakrát do roka.

V Krasosadu vás rádi seznámíme s našimi ovocnými stromy. Je jich 30 a v některých případech se jedná o zajímavé tradiční odrůdy. Stromy jsou přerostlé, což vám v některých případech dovolí spatřit jejich přirozený vzrůst. Zmlazení provádíme postupně, proto u mnoha z nich nenajdete vzorový sestřih.

Pokud se rozhodnete nás navštívit, kontaktujte nás, prosím, předem na tel. 777 263 296. Děkujeme!